ابزار منو ثابت

احـــیـــا - توسعه فعالیت دفاتر حمایت حقوقی و قضایی از آمرین به معروفاحـــیـــا

اللهم عجل لولیک الفرج

حمایت حقوقی  و قضایی از آمرین به معروف و ناهیان از منكر از وظایف ستاد احیاء است كه این فعالیت با انجام پیگیری های قضایی و انتظامی آغاز می شود اما شرط اساسی در این گونه فعالیتهای حمایتی احراز فعالیت افراد به عنوان امر به معروف و نهی از منكر است.  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد احیاء‌ امر به معروف و نهی از منكر ،‌جانشین معاونت سازمان های نظامی و قضایی این ستاد با اعلام این خبر گفت: از سال گذشته در تمامی دادگستری های مراكز استانها همچنین 200 شهر كشور ، دفاتر حمایت قضایی از آمرین به معروف تشكیل شده است كه  مسئولان این دفاتر وظیفه رسیدگی به پرونده افرادی را بر عهده دارند كه در حین امر به معروف و نهی از منكر مجروح شدند یا جان خود را از دست داده اند.
حجت الاسلام محمد رضا مقدسی افزود: در تمامی پرونده های مطرح شده در موضوع امر به معروف در طول سال گذشته ، ستاد احیاء فعالیتهای حقوقی ، قضایی و حمایتی متنوعی انجام داده است كه به عنوان نمونه می توان به حضور نمایندگان ستاد در  جلسات دادگاه و تلاش برای احقاق حقوق آمرین به معروف همچنین تلاش برای جبران بخشی از هزینه های درمانی اشاره كرد.
وی افزود: شرط اساسی در این گونه حمایت های قضایی، احراز آسیب دیدگی این افراد در موضوع ا
است تا امكان سوء استفاده برخی افراد گرفته شود.
 جانشین معاونت نظامی و قضایی ستاد احیاء امر به معروف افزود: در پرونده های اخیر كه با موضوع امر به معروف و شهادت آمرین به معروف مطرح شده است نیز از اولین روزهای مجروحیت ، با توجه به امكانات ستاد ، فعالیتهای حمایتی و قضایی انجام شده به طوری كه می توان گفت بیشترین سركشی و حمایت قضایی از سوی ستاد احیاء صورت گرفته است كه این تلاش همچنان ادامه دارد اما نباید در این میان دیگر نهادها و سازمانها وظایف خود را فراموش كنند.
وی با تشكر از مراجع تقلید ، سران قوا، نمایندگان مجلس و دیگر شخصیت های فرهنگی و سیاسی همچنین صدا و سیما و رسانه های گروهی كه تلاش كردند موضوع امر به معروف و نهی از منكر به یك دغدغه ملی تبدیل شود گفت : امیدواریم با این حمایت های سراسری شاهد تصویب قوانین و مقررات مناسب با اصل هشتم قانون اساسی و اقدامات شایسته برای جلوگیری از تعدی به آمرین به معروف و ناهیان از منكر باشیم.


طبقه بندی: اخبار، شهدای امر به معروف ونهی از منکر، 
برچسب ها:احیا امربه معروف احیاء واجب فراموش شده احیای ارزش اسلام نهی ازمنکر، مراجع تقلید، حمایت حقوقی و قضایی از آمرین به معروف و ناهیان از منكر، احیا، آمرین به معروف، مر به معروف،  
[ 1393/02/5 ] [ ساعت 18 و 15 دقیقه و 49 ثانیه ] [ جواد بابایی ] نظرات      قالب ساز آنلاین