ابزار منو ثابت

احـــیـــا - سردار نقدی پاسخ میدهداحـــیـــا

اللهم عجل لولیک الفرج

نقدی
مر به معروف و نهی از منكر در جامعه مانند دستگاه عصبی در بدن می باشد
ه گزارش پایگاه اینترنتی بسیج، سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در همایش توجیهی سومین مرحله از نهضت روشنگری پیرامون فریضه امر به معروف و نهی از منكر كه با حضور ده ها تن از سخنرانان برجسته در سال رضویه ستاد سازمان بسیج و بصورت ویدئو كنفرانس نیز با حضور صدها سخنران استانی در سراسر كشور برگزار شد گفت: فعالیت های بسیج در اجرای امر به معروف و نهی از منكر با روش جدید در چهار حوزه ی شورای امر به معروف و نهی از منكر در مساجد، شورای امر به معروف و نهی از منكر ویژه اقشار بسیج، شبكه ارشاد تخصصی و همچنین برپایی پایگاه های فرهنگی در مكان های عمومی و گردشگری برای تغییر فضا، عملیاتی شده است و اكنون توجیه و آموزش با هدف مشاركت همه آحاد مردم در اجرای این فریضه بعنوان حلقه پنجم و تكمیلی آغاز شده است.

سردار نقدی درباره مراحل اجرایی این طرح تكمیلی اظهار داشت: اولین قدم در این زمینه، تبیین همیت و ضرورت و فلسفه امر به معروف و نهی از منكر می باشد تا انگیزه ی كافی در جامعه ایجاد شود و سپس افزایش مهارت های اجرای امر به معروف و نهی از منكر در جامعه می باشد تا افراد بدانند چگونه باید عمل كنند.

وی شناخت معروف و منكر را اولین قدم برای درك فلسفه امر به معروف و نهی از منكر دانسته و تصریح كرد: تبلیغ مرحله ی قبل از امر به معروف و نهی از منكر است تا معروفات و منكرات به عنوان كارهای خوب و زشت و دارای جزای دنیوی و اخروی شناخته شوند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین پیش نیاز فرهنگی را لازمه ی امر به معروف و نهی از منكر عنوان نموده و تاكید كرد: منكر مانند میكروب در بدن می باشد كه بوسیله سیستم ایمنی و دفاعی بدن دفع می شود پس جامعه ی بدون نهی از منكر مانند یك بیمار ایدزی می باشد.

وی با اشاره به اینكه امر به معروف و نهی از منكر توسط خدای متعال در طبیعت قرار داده شده افزود: معروفات مواردی هستند كه جامعه به آنها نیاز دارد همانطور كه بدن به آب نیاز دارد و در صورت عدم تامین آن، مرگ حاصل می شود و با كم شدن آب در بدن، سیستم عصبی بدن پیام عطش می دهد تا با نوشیدن آب برطرف شود.

جانشین فرمانده كل سپاه در امر بسیج در ادامه خاطرنشان كرد: امر به معروف و نهی از منكر در جامعه مانند دستگاه عصبی در بدن می باشد، همانطور كه مهمترین عضو و سیستم در میان تمام اعضای بدن، دستگاه عصبی می باشد و به دیگر اعضا فرمان می دهد.

 
طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها:سردار نقدی، جایگاه امربه معروف ونهی ازمنكر، احیا، امربه معروف، نهی از منکر،  
[ 1393/01/31 ] [ ساعت 20 و 24 دقیقه و 14 ثانیه ] [ جواد بابایی ] نظرات      قالب ساز آنلاین